امروز دوشنبه 11 مهر 1401 gardeshgari.cloob24.com
0

زیباترین جاهای دیدنی اردبیل (2)

خرداد 28, 1396
زیباترین جاهای دیدنی اردبیل

بهار و تابستان فصل رفتن به اردبیل است. شهری که متوسط دمایش در تابستان به 19 درجه سانتی گراد می‌رسد و این یعنی برای فرار از گرما می توان به آن پناه برد. اردبیل، جدا از هوای خنک و بهاری‌اش در دل روزهای گرم تابستان، سرزمین دشت‌های سرسبز، دریاچه ها و آبهای گرم و گردنه حیران هم هست و علاوه بر این عسل و آش دوغش نیز بسیار محبوب است. در پست قبلی مهمترین جاهای دیدنی اردبیل را معرفی کردیم و در این پست به معرفی جاذبه های اطراف شهر می‌پردازیم.

 

  گردنه حیران؛ طبیعتی شگفت‌انگیز

گردنه حیران

سفر به اردبیل با گردنه حیران گره خورده است. گردنه ای که مثل اسمش طبیعتی حیران کننده‌ای دارد. حیران مسیر ارتباطی آستارا به اردبیل است و در فاصله 51 کیلومتری اردبیل واقع شده.  گردنه حیران از میان جنگل‌های سرسبز و دره‌ای قشنگ عبور می کند که پایینش، رودخانه  آستاراچای عبور می‌کند. سرسبزی، هوای خنک گردنه و مه‌ای که بیشتر اوقات گردنه را پوشانده یکی از بی نظیرترین تصاویر را پیش رویمان قرار می‌دهد. آن پایین نیز  خانه‌های روستایی حیران واقع شده و می‌توان از طبیعتش بهره برد. در منابع آمده که آش دوغ گردنه حیران را نباید از دست داد.

در اینجا بخوانید: بهترین رستوران های اردبیل و سرعین کجاست؟

دریاچه نئور؛ از زیبا‌ترین جاهای دیدنی اردبیل

دریاچه نئور

در 48 کیلومتری جنوب شرقی  اردبیل و به سمت خلخال یکی از قشنگترین دریاچه های طبیعی و آب شیرین اردبیل قرار گرفته. ریشه اسم نئور کلمه ای مغولی است. در زبان مغولی به دریاچه نوور می‌گویند و در ترکی آذربایجانی به دریاچه کوچکی که رودخانه‌ای به آن نمی ریزد نئور گفته می‌شود. نئور که یکی از دریاچه‌های محبوب اطراف استان است از دو دریاچه کوچک و بزرگ تشکیل شده که در فصل بهار یکی می‌شوند و دریاچه واحدی را به وجود می‎آورند. نئور، منطقه ای حفاظت شده است که در بهار تعدادی ماهی قزل آلای رنگین کمان در آن رها می کنند. با فرا رسیدن شهریور مسابقه ماهیگیری در این دریاچه برگزار می‌شود و پاییز که از راه برسد به دلیل سرمای هوا ماهی‌ها را جمع می‌کنند تا سال بعد. اطراف دریاچه برای چادر زدن بهترین جاست.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه